Za mało miejsca w samochodzie?

Chyba każdemu z nas zdarzył się sytuacja, że przed wyjazdem na wakacje zapakował bagażnik samochodu do pełna, a obok pozostało jeszcze co najmniej kilka toreb lub walizek do spakowania. Myślę, że jest to szczególnie bliskie właścicielom samochodów sportowych lub niewielkich hatchbacków i potrafi być naprawdę frustrujące. Na takie sytuacje świetnym rozwiązaniem jest box dachowy.

Co to jest box dachowy?

To nic innego jak wykonana z wytrzymałego tworzywa „skrzynia” którą montujemy na dachu samochodu i stanowi ona dodatkową przestrzeń ładunkową. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów różniących się głównie kształtem i rozmiarem. Pojemność boxa może wynosić nawet kilkaset litrów i często przewyższa pojemność samego bagażnika samochodowego. Oczywiście w razie potrzeby możemy zakupić box o nieco mniej standardowych wymiarach – na przykład długi lecz wąski, dzięki czemu na dachu samochodu pozostanie nadal sporo miejsca dla rowerów lub innych ładunków.

Ogromną zaletą boxów dachowych jest możliwość przewożenia w nich brudnych lub mokrych przedmiotów (na przykład narty po całym dniu na stoku) bez obawy o to, że ubrudzimy wnętrze pojazdu.

Co z bezpieczeństwem i komfortem jazdy?

Wiele osób obawia się o bezpieczeństwo bagaży umieszczonych w boxie. Produkty renomowanych firm mają na wyposażeniu wysokiej jakości zamki, które skutecznie chronią ładunek przed kradzieżą. Oczywiście nie zdecydowałbym się na pozostawienie cennych przedmiotów w boxie na całą noc, ale krótki postój na posiłek w trasie na pewno nie będzie problemem.

Nowoczesne boxy mają kształty wymodelowane w taki sposób aby maksymalnie obniżyć opory powietrza, a co za tym idzie poziom hałasu. Rzecz jasna przy większych prędkościach na pewno wewnątrz pojazdu da się usłyszeć jakieś dodatkowe dźwięki, jednak nie powinno to być w żadnym stopniu uciążliwe. Różnica w zużyciu paliwa również nie powinna być znacząca, a często okazuje się być wręcz niezauważalna.

Boxy dachowe to praktyczne i wygodne rozwiązanie, które pozwala znacznie zwiększyć przestrzeń ładunkową samochodu. Obecnie ich ceny nie są wygórowane, a ponadto w wielu miejscach mamy możliwość wypożyczenia boxa.

Podobne artykuły

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę