Planujesz zagraniczne wakacje? Nie zapomnij o tym!

Planując zagraniczne wakacje, na które udajemy się samolotem trzeba pamiętać o kilku sprawach. Dziś chciałbym skupić się na jednej, która często umyka wielu podróżnym – bezpiecznym pozostawieniu samochodu w okolicach lotniska.

Wiadomość o uszkodzonym lub co gorsza skradzionym samochodzie potrafi skutecznie popsuć nawet najlepiej przygotowany wyjazd wakacyjny. Właśnie dlatego warto skorzystać z oferty parkingów strzeżonych znajdujących się przy lotniskach. Parking prowadzony przez doświadczony personel zapewni komfortowe warunki i pełne bezpieczeństwo w konkurencyjnych cenach.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiedni parking na pozostawienie pojazdu na czas wyjazdu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Całodobowy nadzór osobowy to kwestia nieodzowna i jest już właściwie standardem. Dobrej jakości system monitoringu na pewno przyczyni się do większego poziomu bezpieczeństwa. Teren dobrego parkingu powinien być ogrodzony, a jeśli dodatkowo jest utwardzony to jeszcze lepiej – unikniemy chodzenia w błocie w przypadku gdy pojawią się kilkudniowe opady deszczu.

Darmowy transfer na lotnisko oraz odbiór z lotniska to niestety nie zawsze standard. Warto o to zapytać aby nie zaskoczyły nas dodatkowe opłaty. Czystość i stan techniczny busów wykorzystywanych do transferu nie pozostaje bez znaczenia.

Niestety nawet na najlepiej zabezpieczonym parkingu zdarzają się wypadki losowe na które praktycznie nikt nie ma wpływu. Właśnie dlatego ubezpieczenie w dobrej i rzetelnej firmie to argument który warto poważnie brać pod uwagę.

Dodatkowe atuty

Dla wielu bardzo przydatna może okazać się możliwość ładowania samochodu elektrycznego lub chociażby możliwość podładowania akumulatora jeśli nasz jest już nieco wyeksploatowany. Parkowanie większych pojazdów (kampery, busy czy nawet autokary) nie zawsze jest możliwa, dlatego warto dowiedzieć się wcześniej czy parking który nas interesuje daje taką możliwość.

Błaha sprawa jaką z pozoru jest pozostawienie samochodu na czas wakacji może mieć decydujący wpływ na to czy będziemy je dobrze wspominać. Warto o tym pamiętać.

Podobne artykuły

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę