Niezapomniana przygoda kamperem

Szukasz ciekawego sposobu na spędzenie kolejnych wakacji? Znudziło Cię bezczynne wylegiwanie się na plaży? Masz ochotę spędzić urlop w inny nich dotychczas sposób? Jeśli na któreś z powyższych pytań Twoja odpowiedziała brzmiała „Tak”, to wydaje mi się, że mam dla Ciebie ciekawą alternatywę, która sprawi, że kolejna podróż będzie niezapomnianą przygodą. Tym krótkim tekstem chciałbym przybliżyć nieco tematy związany z podróżowaniem kamperem – co warto wiedzieć, o czym pamiętać i przede wszystkim obalić kilka mitów.

Co to jest kamper?

Kamper, czyli inaczej mówiąc samochód kempingowy to pojazd który zapewnia swoim pasażerom miejsca noclegowe. Najczęściej są to konstrukcje zbudowane na bazie samochodów dostawczych, jednak obecnie zabudowy są wykonywane w tak zaawansowany sposób, że czasami trudno odgadnąć na jakim podwoziu dany pojazd został oparty. Na rynku istnieją firmy w ofercie których znajdziemy nowe, gotowe pojazdy, jak również takie które oferują swoim Klientom wykonanie zabudowy w już posiadanym samochodzie.

Na wyposażeniu nowoczesnych kamperów poza miejscami do spania znajdziemy również lodówkę, kuchenkę gazową, toaletę z prysznicem oraz cały szereg praktycznych szaf i schowków. Grzejniki, klimatyzatory oraz inne elektroniczne urządzenia też nie są rzadkością. Ogólnie rzecz biorąc w kamperze możemy komfortowo spędzić nawet bardzo długi urlop. Może okazać się, że nowoczesny pojazd kempingowy zapewni wyższy standard niż niejedna kwatera czy hotelowy pokój.

Podróżowanie kamperem

Większość samochodów kempingowych zbudowana jest w taki sposób, aby do ich prowadzenia wystarczyło prawo jazdy kategorii B (czyli standardowe na samochody osobowe). Oznacza to, że ich waga (razem z wyposażeniem) nie przekracza 3,5 tony. Przy większych konstrukcjach może się okazać, że konieczne będzie posiadanie prawa jazdy kategorii C.

W dowodach rejestracyjnych niektórych samochodów kempingowych możemy spotkać się z zapisem „samochód specjalny kempingowy”, co może budzić pewne wątpliwości co do dopuszczalnej prędkości maksymalnej. Niestety w Prawie o Ruchu Drogowym taka definicja nie występuje, dlatego interpretacja przepisów w tym zakresie powoduje spory – czy kierowcy tych pojazdów powinni przestrzegać ograniczeń dla samochodów osobowych, czy może ciężarowych. Warto o tym pamiętać wybierając się w podróż kamperem.

Wakacje kamperem, a koszty

Koszt zakupu kampera na własność nie jest niski, a ceny za te najlepiej wyposażone modele sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych. Dodatkowo trzeba mieć świadomość, że nie możemy takiego pojazdu pozostawić byle gdzie, a najlepiej gdyby był garażowany. To rodzi kolejne koszty. Zakup własnego pojazdu będzie opłacalny tylko dla bardzo wąskiego grona odbiorców. Właśnie dlatego zdecydowanie lepszym wyborem jest wynajęcie kampera. Obecnie konkurencja w branży wynajmu kamperów jest na tyle duża, że oferty są bardzo atrakcyjne, a przy tym ceny zaskakująco korzystne.

Przykładem dobrej firmy wynajmującej pojazdy kempingowe może być ProCamp Silesia – wypożyczalnia kamperów. Oferują bardzo korzystne warunki najmu, w konkurencyjnej cenie, a flota pojazdów jest nowa i zadbana.

Podróż kamperem to świetny sposób na spędzenie wyjątkowych wakacji. Obecnie pojazdy kempingowe zapewniają standard noclegu niczym nie odbiegający od wielu kwater prywatnych czy nawet niektórych pokoi hotelowych. Ogromną zaletą kamperów jest swoboda którą oferują – jeśli tylko mamy ochotę każdą noc możemy spędzić w innym miejscu, a każdego ranka budzić się z innym widokiem za oknem. Według mnie jest to sposób spędzenia urlopu którego przynajmniej ra z wżyciu powinien spróbować każdy.

Podobne artykuły

Warning: Undefined variable $query in /usr/home/pomyslowy/domains/abckobiet.pl/public_html/wp-content/themes/abckobiet/single.php on line 28 Warning: Attempt to read property "post" on null in /usr/home/pomyslowy/domains/abckobiet.pl/public_html/wp-content/themes/abckobiet/single.php on line 28 Warning: Attempt to read property "ID" on null in /usr/home/pomyslowy/domains/abckobiet.pl/public_html/wp-content/themes/abckobiet/single.php on line 28

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę