Jak wybrać dobry parking przy lotnisku?

Wylatując na zagraniczne wakacje lub w podróż służbową warto odpowiednio wcześniej zastanowić się gdzie zostawimy samochód którym przyjedziemy na lotnisko. Przy zdecydowanej większości lotnisk w naszym kraju nie znajdziemy darmowych miejsc w promieniu nawet kilku kilometrów od lotniska. Możemy skorzystać z miejsc postojowych udostępnianych przez sam port lotniczy, jednak przeważnie cena za parkowanie jest wyższa niż w przypadku prywatnych parkingów znajdujących się w pobliżu lotniska. Czym kierować się i na co zwracać uwagę wybierając konkretny parking?

Bezpieczeństwo

Wybierając się na wypoczynek na pewno zależy nam na tym, aby był on możliwie beztroski, upłynął bez niepotrzebnych stresów i zmartwień. Właśnie dlatego warto wybierając parking warto zwrócić szczególną uwagę na te elementy oferty, które mają największy wpływ na bezpieczeństwo pozostawionego na miejscu pojazdu.

Solidne ogrodzenie parkingu na pewno ochroni go przed dostępem osób trzecich, ale również (a może przede wszystkim) przed dzikimi lub bezpańskimi zwierzętami. Znam przypadek, kiedy bezpańskie koty wyczuły pozostawione w zaparkowanym samochodzie jedzenie i z taką determinacją próbowały się do niego dostać, że zarysowały lakier w kilku miejscach do tego stopnia, że konieczna była interwencja lakiernika. Przydatny również jest system monitoringu, ale wyłącznie w miarę nowoczesny i wyposażony w kamery wysokiej jakości. Niestety starsze modele mają ogromny problem z prawidłowym rejestrowanie obrazu w nocy – często jedyne co widać na ekranie to czarno – białe, rozmazane plamy.

Przed dokonaniem rezerwacji warto zapytać o to czy teren parkingu jest dozorowany przez całą dobę. Często zdarza się, że osoba odpowiedzialna za nadzór nad obiektem jednocześnie zajmuje się przewozem turystów na lotnisko i odbiorem po podróży – w takim wypadku często zdarzają się momenty w których parkingu nikt nie dogląda.

Nie bez znaczenia jest kwestia ubezpieczania. Bywa, że nawet najbardziej sumienna obsługa i najrzetelniejszy właściciel nie są w stanie przewidzieć niektórych sytuacji – życie pisze czasami tak zaskakujące scenariusze, których nikt by się nie spodziewał. W takich przypadkach pomocna może okazać się dobra, obejmująca szereg różnych sytuacji polisa ubezpieczeniowa dla parkingu.

Szukasz dobrego parkingu przy lotnisku Katowice Pyrzowice? W takim razie koniecznie sprawdź https://www.przylotnisku.pl/parkingi-pyrzowice/

Komfort

Każde wakacje od samego początku powinny być nie tylko bezstresowe, ale również komfortowe. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka elementów oferty odpowiadających za wygodę.

Zdecydowanie polecam wybierać parkingi z twardą nawierzchnią. Niestety pogoda w naszym kraju bywa kapryśna, nawet latem zdarzają się dni z ulewami, a nikt by nie chciał zaczynać urlopu od ugrzęźnięcia w błocie, z ubrudzonymi butami oraz walizkami.

Bardzo istotna jest kwestia transferu na lotnisko. Warto dobrze wypytać, czy jest on darmowy, czy dodatkowo płatny. Rzadko, ale zdarzają się parkingi które oferują darmowy transfer wyłącznie na lotnisko, a za odebranie po zakończonej podróży oczekują dodatkowej opłaty. Duże znaczenie dla naszego komfortu będzie miał stan techniczny busów – dobrze jeśli będą w dobrym stanie technicznym, wizualnym oraz regularnie czyszczone i sprzątane.

W temacie transferu należy wspomnieć, że może się zdarzyć (zwłaszcza w szczycie sezonu), że będziemy zmuszeni chwilę poczekać na przewóz z parkingu na lotnisko – wtedy wielkim atutem może okazać się zadaszona, a najlepiej klimatyzowana poczekalnia.

Przeglądając oferty w internecie łatwo zauważyć, że większość parkingów ma bardzo podobny cennik, dlatego decydując się na wybór konkretnej propozycji możemy kierować się przede wszystkim kwestiami związanymi z bezpieczeństwem oraz komfortem podróży, a koszty potraktować jako sprawę drugorzędną, ponieważ będą bardzo zbliżone.

Podobne artykuły

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę